ГРА "Країна Гідності"

21 жовтня 2016 року з нагоди Всесвітнього Дня Гідності учні 6-Б класу стали учасниками інтерактивної гри "Країна Гідності". Гру провів заступник директора з НВР В.Г.Дяків.




21жовтня - Всесвітній День гідності!

      У наш нелегкий час, коли шкала цінностей повністю перевернута, коли матеріальні блага важать більше від духовних надбань, починає здаватися, що вже щезли благородство та честь, доброта та милосердя. Але це не так! Є цінності, які не зникнуть ніколи, на них не вплинуть історичні кризи. Ці цінності народжені, щоб жити вічно.
    Є тонка і ніжна, сильна і мужня, недоторкана і незламна річ - гідність людської особистості. У житті людина зустрічається з чесністю та підлістю, щастям та горем; бувають такі ситуації, коли потрібно від чогось відмовлятися і йти на жертву задля блага рідної, близької людини, потрібно піднестися силою своїх думок, переконань над почуттями та емоційними поривами.
У найважчих обставинах, навіть тоді, коли життя здається неможливим, не можна переступати ту межу, за якою закінчується володарювання розуму над нашими вчинками і починається темна стихія інстинктів та егоїстичних бажань. Треба берегти, утверджувати, розвивати, підносити свою гідність!
Гідність і чистота думки - речі взаємозалежні, бо не може людина з поганими думками та заплямованою совістю називатися гідною, і навпаки - якщо людина гідна, то вона ніколи не принизитьсебе до безчесних намірів або аморального вчинку. Людина, яка має гідність, завжди буде діяти згідно з законами честі та совісті, благородства та милосердя - вона ніколи не підставить підніжку, не встромить ножа в спину, не буде даремно давати обіцянки- вона за будь-яких обставин дивиться у вічі, незважаючи на те, хто перед нею- друг чи ворог. 
Гідність - це мудрість тримати себе в руках. Благородство людської особистості виявляється в тому, наскільки мудро і тонко людина може визначити, що гідне і що негідне. Гідне повинно стати самою суттю духовної культури, негідне ж - викликати зневагу.

21 жовтня 2016 року учні 6-Б класу взяли участь у тренінгу, присвяченому Дню Гідності. Учні достеменно розібралися із суттю поняття "гідність", розповідали історії з власного досвіду про гідні вчинки. Тренінг провели волонтери  даного соціального проекту 
Гарвасюк І.Г. та Тимофійчук Н.І.





середа, 21 вересня 2016 р.

"Демократична школа: як будувати середовище навчання на демократичних цінностях?"

19-20 вересня в гімназії відбулися тренінги в рамках Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства "Демократична школа".
Головне завдання громадянської освіти – участь учнів у демократичному суспільстві.
Освіта для демократичної громадськості (ОДГ) тісно пов’язана із освітою з прав людини (ОПЛ). Однак ОДГ фокусується на участі людини у громадській, соціальній, політичній, правовій, економічній та культурній сферах життя, на її демократичні права та обов’язки, а ОПЛ – на права людини у всіх її сферах життя.
Завдання вчителя у демократичній школі:
– навчати “про” демократію і права людини
Учні повинні розуміти, що таке демократія, а також добре знати про свої права та обов’язки.
– навчати “для” демократії і прав людини
Школярі навчаються брати участь у громадському житті країни; усвідомлюють, що вони – важлива частинка суспільства.
– навчати “через” демократію і права людини
Учням потрібна свобода думки та слова, можливість брати участь у шкільному врядуванні. Вчитель і учень співпрацюють разом, навчають один одного.
У демократичній школі учні:
– висловлюють свої думки з впевненістю
–  поважають один одного
– вирішують конфлікт мирно
–  вчаться сприймати встановлену організаційну структуру, яка регулює їхні права та обов’язки
– розуміють політику як спосіб вирішення важливих проблем
– ухвалюють рішення та беруть участь у виборах
– вчаться відповідати за свої рішення
Переваги демократичного врядування:
– Зміцнення дисципліни
Управління, засноване на довірі, а не на страху, є більш стійким та ефективним. Якщо довіряти учням, то вони стають відповідальнішими.
– Підвищення рівня навчання
У вчителів є більше свободи щодо того, як і що навчати. Бачення кожного учня як особистості, індивідуальний підхід до нього – важливі складові демократичної школи.
– Зниження рівнів конфліктів
У демократичній школи дітей навчають поважати чужі думки, вирішувати конфлікти та розуміти, що кожна людина є особистістю.




понеділок, 19 вересня 2016 р.

Виготовляємо "Геометричне доміно"

Напередодні тижня математики учні 6-Б класу креативно попрацювали: виготовили гру "Геометричне доміно" для молодших гімназистів.


 
 


середа, 14 вересня 2016 р.

Інформаційно-просвітницька година, присвячена 160-річчю від дня народження Івана Франка

13 вересня учні 6-Б класу переглянули фільм про Івана Франка з проекту "Великі українці"                                                      (розповідає Святослав Вакарчук)
https://www.youtube.com/watch?v=sToHbw1LLAM

четвер, 1 вересня 2016 р.

Щоб у серці жила Батьківщина!

      В історії України є дата, яку можна назвати найважливішою: 24 серпня 1991 року – цього дня народилася Незалежна Україна. Відбулася подія, про яку мріяли десятки поколінь українського народу впродовж багатьох століть. Саме цій події й присвячено перший урок у цьому навчальному році.
Давайте згадаємо як це було?  Презентація

З Днем знань!

Вітаємо усіх гімназистів та учителів з Днем Знань. Бажаємо міцного здоров'я, терплячості і щирого прагнення до нових знань. Нехай цей навчальний рік буде кращим за попередній, а всі Ваші бажання стануть реальністю!!!

Ми - на перехресті!

      Ось і закінчився 2015-1016 навчальний рік: 5-й у гімназії та 9-й шкільний рік у нашому житті. Дев'ятий клас - це перехрестя. Хтось сміливо зробить крок за поріг гімназії і продовжить освіту в коледжі, училищі, ліцеї. Ну, а хтось повернеться до гімназії, продовжить навчання в шостому(десятому) класі. Але й тут роздоріжжя: в "А"-клас підеш - філологічний профіль знайдеш, в "Б"-класі залишишся - в універсальному опинишся. Вибір - за кожним із нас!
Фотоспогади з наших гімназійних свят і буднів можна переглянути тут:

неділя, 10 квітня 2016 р.

Будь господарем та патріотом свого міста - візьми участь у весняній толоці!

8 квітня вся гімназійна родина  традиційно приєдналася до весняної акції прибирання парку. Парк - це улюблене місце відпочинку дітей та дорослих. Відрадно було побачити, як працівники міської комунальної служби облагородили дерева від сухого гілля. А ми, приєднавшись до акції боротьби за чисте довкілля, вичищали краї паркових доріжок, згрібали дрібне сміття. І учні, і вчителі з задоволенням попрацювали на благо рідного міста. Дякуємо всім, хто був з нами!!!



Якщо людина не знає, до якої гавані прямує, для неї жоден вітер не буде попутним!

"Ким бути?" - одне з найважливіших питань у житті. Іноді людина витрачає багато років, перш ніж знайде себе у професії. Для того, щоб не марнувати час і не покладатися на щасливий випадок у обранні майбутнього, необхідно зважити власні інтереси, нахили, риси характеру.
На допомогу учням приходять вчителі, бібліотекар, психолог.
Нещодавно у нашому класі відбулося знайомство з професіями, пов'язаними з морем та морською промисловістю. Допомогла нам в цьому бібліотекар Наталія Анатоліївна Скоропадська, організувавши огляд відповідної періодичної преси та літератури. Було цікаво. Хто знає, можливо, серед учнів 5-Б класу ростуть майбутні капітани дальнього плавання?..

понеділок, 22 лютого 2016 р.

Герої Небесної Сотні - невмирущі!

Небесна Сотня - цвіт країни,
Тобі схиляємо уклін.
У наших серцях "Кача плине",
А Вам в церквах лунає дзвін!

вівторок, 16 лютого 2016 р.

17 лютого - День спонтанного прояву доброти

     Щороку 17 лютого з ініціативи благодійних організацій в усьому світі відзначають День спонтанного прояву доброти. Це ще один привід сказати "дякую" та "люблю" своїм близьким і безкорисливо допомогти незнайомим людям. 
     Для України  День спонтанного прояву доброти - зовсім нове свято і не зовсім звичне. Але щороку все більше людей приєднується до спонтанної доброчинності.
     Цей день допомагає зрозуміти, наскільки наші вчинки впливають на інших людей. Добрі справи "заразні": коли ми допомагаємо комусь, ця людина на знак подяки допомагає комусь ще - йде така собі ланцюгова реакція доброти.
    Тож давайте зробимо спонтанні прояви доброти нашою щоденною звичкою, і тоді світ обов' язково стане трішки добрішим!
   У багатьох куточках планети проходить акція "Епідемія Доброти". Волонтери - "посланці доброти" - вчать пересічних громадян добру своїми вчинками, тобто заражають і водночас заряджають добром: проводять флешмоби Доброти у школах, закликають людей бути толерантними і чуйними один до одного, розповсюджують радість і позитив.
     І з кожним роком таких людей - янголів Добра - стає все більше.
    Найвища наука життя - мудрість, а найвища мудрість - бути добрим. 
   Добра багато не буває!
   Тож давайте творити ДОБРО!

Вітаємо з нагородою!

Нещодавно учениця нашого класу Калинюк Таня стала учасницею Всеукраїнського конкурсу "Барви Дністра".  Її світлина під назвою "Сонце низенько, вечір близенько" була відзначена і нагороджена дипломом ІІІ ступеня. Крім того, Таня отримала цінні подарунки: флешку та чудові книжки. Ми щиро радіємо за нашу однокласницю!

4 лютого 2016 р. у приміщенні Єпархіального Управління Бучацької Єпархії УГКЦ ( м. Чортків) відбувся навчально-практичний семінар на тему: «Справжня Любов Чекає». Зустріч провів лектор о. Віталій Лесняк з Самбірсько-Дрогобицької Єпархії.
Учасником цього семінару стала і я.
Кожна людина шукає, жадає Справжньою Любові, щирих, піднесених почуттів . У сучасному суспільстві це поняття істотно підмінене, спотворено за змістом і суттю. Недолік справжнього почуття Любові відчувають практично всі: діти , підлітки , молоді, літні , самотні , сімейні і не пов’язані шлюбом люди. Виникає природне і важливе питання : «Що таке справжня Любов ? »
Справжня Любов – це глибинні почуття людини , які неможливо висловити словами. Це сила душі, її стан любові до Бога. Справжня Любов між людьми починається, коли одна людина відчуває почуття любові до душі іншої людини, бачить її сутність, коли відбувається «здивування в безмовності ».
Справжня Любов – це щедрий внутрішній дар, який підносить одна людина іншій від надлишку почуттів. Таку Любов можна дати, коли забуваєш про себе. Саме про таку Любов і говорять, що вона довго терпить, прощає, не заздрить, не гордиться, не шукає свого і не мислить зла. Справжня Любов є відновленням єдності душ.
Цей стан значно відрізняється від звичного для людини простого сексуального сплеску, та ще й з домінуючим тваринним початком, коли виникає бажання володіти, панувати, використовувати іншого в своїх корисливих цілях. Воно значно відрізняється від психологічного розуміння, яке виражається в домінуванні якихось миттєвих настроїв, хитких почуттів, безлічі користолюбних «хочу». Все це часто виникає, коли людина перебуває в ілюзії, що вона нібито домінує над кимось або віддає себе повністю, а взаємності не отримує, демонструє в своїй поведінці постійну боротьбу в ім’я якогось ідеалу, по суті , нами ж і вигаданого. Хоча на ділі він/вона не відчуває справжньої, самовідданої Любові, а намагається показати собі та іншим свою альфа-значимість.
У взаєминах все це рано чи пізно перетворюється на нерозуміння, напругу, породжує ворожнечу, оскільки ґрунтується не на справжньому глибокому почутті, а на бажаннях тваринного початку. Знову-таки людина при цьому починає звинувачувати всіх, але тільки не себе. А це показує , що він/вона всього лише стверджує власне его, не вміє по-справжньому любити, але вимагає таку любов для себе. Тобто, «війна і мир», в першу чергу, починаються у свідомості. Проблема людей в тому, що вони не бажають працювати над собою, самі продукувати справжню, духовну Любов, ту саму Любов, яку ми відчуваємо до Бога , адже вона для стрімкого духовного зростання особистості як цілюща волога для наливного колосу.
Любляча людина бачить в іншій людині спорідненість, красу душі. Перебуваючи в Справжній Любові, людина більше бачить не поверхневу красу (розумову, фізичну красу іншої людини, його таланти, здібності), а саме внутрішню красу духовного початку. У цьому випадку ми починаємо бачити іншу людину під зовсім іншим кутом зору. Та й у тій людині також відбуваються помітні перетворення. Уявіть, якщо об’єкт справжньої любові вів себе агресивно по відношенню до навколишнього світу. Раптом несподівано для нього самого хтось побачив у ньому не злу людину, а добру, звернув увагу не на його погані якості, а на хороші. Тобто, звернув увагу на його духовну красу, яка в ньому теж є, але не була домінуючою у свідомості. Завдяки цьому щирому почуттю, людина починає не просто розкриватися, а й змінюватися на краще, перебуваючи свідомістю в повній чаші Любові.

Людям, що бажають слідувати духовним шляхом , не варто втрачати часу на очікування, що хтось колись прийде і їх щиро полюбить. Їм треба вчитися розкривати Любов всередині себе – любов до Бога, до душі – і тоді вона позначиться на навколишньому світі, дозволить побачити людей у ракурсі їх духовної краси. Все насправді ближче, ніж людина собі може уявити.

понеділок, 25 січня 2016 р.

Вітаємо всіх гімназистів, призерів обласної олімпіади з математики: Юрків Анастасію (5-А), Сендзюка Андрія (4-А) та Тяско Ірину (6-А)!!!